Baltica 2017 - Estija

 
 
English

ESTIJA


Šokių ansamblis HOIUSPUU

Vadovas Sirje Osipov


Tradicinių liaudies šokių ansamblis HOIUSPUU susibūrė 1983 m. Audru miestelyje, Estijos kurorto Pärnu apylinkėse. Kolektyvo pavadinimas reiškia saugomą, nekertamą mišką ar medžius, ir jis atspindi ansamblio dalyvių siekį puoselėti ir saugoti savo krašto kultūros paveldą ir gyvąją tradiciją. Audru miestelio folkloro entuziastai organizuoja folkloro renginius savo krašto bendruomenei. Jau 10 metų vyksta tradicinė folkloro šventė Audru Andevakk, o prieš 7 metus inicijuota vaikų folkloro diena Karjapoiss on kuningas (Piemenėlių karalius).

Ansamblį sudaro moterų ir senjorų šokėjų grupės, kurių parengtos programos pristato ne tik tradicinį choreografinį, bet ir dainuojamąjį folklorą, taip pat tautinį Pärnu krašto kostiumą. Šokius, kurių dauguma buvo užrašyta Audru apylinkėse 1936 m., palydi smuiku, akordeonu, estų kanklėmis ir kitais instrumentais atliekama muzika. Kolektyvo repertuare yra ir kitų Pärnu krašto vietovių, taip pat ir kitų Estijos regionų tradicinių šokių.

Ansamblis HOIUSPUU yra Estijos kultūros paveldo prizo laureatas, o jo įkūrėjas ir dabartinis vadovas Sirje Osipov – pripažintas folkloro mokytojas. Todėl ir pasirodymų metu kolektyvas mielai įtraukia žiūrovus į bendrą šokimą ir žaidimą – svarbu ne tik parodyti, bet ir pamokyti.