English

LATVIJA

Folkloro grupė DIGNOJISI
 Vadovas Aīda Bikauniece

Folkloro ansamblis „Dignojīši“ (liet. Dignojiečiai) gyvuoja nuo 2003 m., o nuo pat įkūrimo pradžios jam vadovauja Aida Bikauniece. Iš pradžių tai buvo vaikų folkloro grupė, bet pamažu ir jų tėveliai bei kiti suaugusieji, susidomėję folkloru, prisijungė prie kolektyvo. Šiuo metu ansambliui priklauso 26 nariai.

„Dignojīši“ renka ir atlieka dainas, šokius ir liaudies pasakas iš Sėlijos (Aukšzemės) kultūrinio-istorinio regiono, kuriame yra Dignāja rajonas ir gimtasis kolektyvo kaimas. Daugiabalsės kalendorinės, mitologinės dainos, dainos apie gyvenimą skamba vietos sėlių tarme. Dauguma jų, taip pat ir šokių, žaidimų išmokta iš muzikinį paveldą išsaugojusio ir perdavusio Dignāja etnografinio ansamblio „Dignojas Sivas“. Dainininkai dėvi savo nacionalinius kostiumus, muzikantai griežia kuoklėmis, akordeonu, smuiku, pritaria būgnais ir kitais mušamaisiais instrumentais.

Ansamblis mielai švenčia metines šventes, dažnai lanko aplinkinius miestelius ir kaimus, o pasirodymų metu auditoriją moko šokių, žaidimų. „Dignojīši“ – dainų ir šokių šventės, tarptautinio folkloro festivalio „Baltica“ bei įvairių tarptautinių projektų (pvz., Comenius ir kt.). Kartu su Žiemgalos regiono ir Šiaurės Lietuvos folkloro ansambliais parengė ir išleido kompaktinę plokštelę „Duona kaip pasaulis“. Šiemet išleistoje antrojoje ansamblio garso plokštelėje „Pī Daugavas loba dzeive“ („Prie Dauguvos gera gyventi“) skamba unikalios Sėlijos krašto melodijos.