English

ŠRI LANKA

Folkloro grupė SAWSIRI ŠOKIŲ AKADEMIJA
 Vadovas Samantha Kumarasiri 

Sausiri šokių akademija yra Šri Lankos vyriausybės įregistruota, pripažinta ir šaliai atstovauti įgaliota švietimo institucija, užsiimanti savo tradicinio šokio kultūros mokymu. Akademija turi keliolika nuolatinių narių ir apie 200 studentų. Šaliai atstovauti kaskart parenkama kvalifikuotų atlikėjų grupė, kurią parengia akademijos įkūrėjas, šokio guru tituluojamas Samantha Kumarasiri.

Dar būdamas labai jaunas Samantha rodė didelį susidomėjimą tradicinio šokio atlikimu ir skatino mokytojus bei savo bičiulius mokinius siekti karjeros tradicinio šokio srityje. Baigęs keletą specializuotų šokio ir muzikos meistriškumo kursų, Samantha dalyvavo įvairiuose konkursuose, festivaliuose, laimėjo keletą vietinių ir valstybinių stipendijų. Netrukus pats ėmėsi mokytojo veiklos ir įkūrė savo mokymo įstaigą. Gavusi Sausiri šokių akademijos pavadinimą, mokykla oficialiai pradėjo veikti nuo 2001 m. Joje dirba patyrę ir žymūs tradicinės muzikos, šokio atlikėjai, aktoriai, o studijuoti teisę turi visi talentingi ir darbštūs jauni žmonės, net ir neturtingų šeimų vaikai.

Sausiri šokių akademijos kolektyvas publiką pasitinka tradiciniu savo pasveikinimu „Ayubowan!“ (ilgo ir šviesaus gyvenimo palinkėjimas šrilankietiškai), žavi skambiais būgnų ritmais, spalvingomis dekoracijomis, kostiumais ir, žinoma, įspūdingais tradiciniais ritualiniais bei jėgos, lankstumo demonstravimo šokiais. Juose vaizduojama nuolatinė gėrio ir blogio kova, imituojami paukščiai, gyvūnai, demonstruojami sielos valymo ritualai, ugnies šokiai, apeigos, skirtos dievų ir dievybių pagarbinimui ir kt.