Baltica 2017 - Ukraina

 
 
English

UKRAINA


Folkloro ansamblis SILSKA MUZYKA

Vadovai Irina Slyvčiuk, Viktor Kovalchuk

 

Folkloro ansamblį Silska muzyka sudaro folklorininkai ir etnografai, kurie yra istorinio vakarų Ukrainos miesto Rivno liaudies etnografijos draugijos nariai, vaikų ir jaunimo rūmų etnokultūros centro Vesnyanka, taip pat įvairių švietimo įstaigų folkloro kolektyvų vadovai, mokytojai. Visi dalyviai yra ištikimi tradicinio meno ir kultūros populiarintojai.

Pagrindinis ansamblio veiklos tikslas – perimti ir išlaikyti regioninę Rivno Polesės dainavimo ir muzikavimo tradicijas, autentišką atlikimo manierą, taip pat restauruoti kalendorines šeimos šventes, kitus papročius ir apeigas. Todėl ir didžiąją repertuaro dalį sudaro kolektyvo vadovų ir narių ekspedicijose metu užrašytos dainos, melodijos, šokiai ir žaidimai.

Silska muzyka nuolat dalyvauja įvairiuose regioniniuose, respublikiniuose ir tarptautiniuose renginiuose, konkursuose. 2006 m. kolektyvas tapo pagrindinio prizo nugalėtojais tarptautiniame folkloro festivalyje Lenkijoje (Sokolov-Podliaski). Nuo 2001 m. ansamblis yra tarptautinio tradicinės kultūros festivalio jaunimui Drevlyansky Dzherela organizatorius, o 2005–2006 m. kolektyvas Rivno mieste rengė festivalį Rizdvyani Pisnespivy ir slavų folkloro festivalį Kolyada, kuriuose Silska muzyka buvo vieni profesionaliausių ir įspūdingiausių.

Folkloro ansamblio meno vadovai: Iryna Slyvchuk ir Viktor Kovalchuk – aktyvus ir nusipelnęs Ukrainos kultūros ir švietimo darbuotojas.