Baltica 2017 - Vengrija

 
 
English

VENGRIJA


Siógárdo tradicijų puoselėtojų draugijos folkloro ansamblis

Vadovė Csilla Horvá th
 

Siógárdas yra įsikūręs 20 km į vakarus nuo Dunojaus upės Szekszárdo (mažiausios Vengrijos grafystės Tolno sostinės) papėdėje. Šio katalikiško kaimo žmonės yra išsaugoję unikalių liaudies tradicijų, kurių viena svarbiausių yra įspūdingi tautiniai kostiumai, pagaminti iš kašmyro, brokato ir harmoningai derinami su įvairių spalvų ir formų siuviniais. Lokalinė liaudies kūrybos tradicija įdomi archajiniais šokiais, ypač tradiciniais moterų rateliais-šokiais karikázó ir savitu vengrų šokio ugrós atlikimo būdu.

Gyöngyösbokréta (tradicijų saugotojų ir puoselėtojų) judėjimas Siógárde žinomas jau nuo 1930 m., su pertrūkiais jis veikia iki šių dienų. Lokalinės tradicijos unikalumą Vengrijoje ir užsienyje ypač išpopuliarino 1991 m. susibūrusi folkloro grupė. Aplankyta Prancūzija, Portugalija, Ispanija, Vokietija, Lenkija. 2006 m. Zakopanėje, kalniečių tradicinės kultūros festivalyje, laimėtas pagrindinis prizas už geriausią autentiškų liaudies tradicijų pristatymą.

Siógárdo folkloro ansamblyje kartu dainuoja, šoka, muzikuoja kelios kartos. Repertuare – įvairių šeimos, kalendorinių švenčių, taip pat darbo (ypač verpimo) papročiai ir juos palydintis folkloras, tačiau mėgstamiausios – vestuvių programos, kurias puošia ir turtingos apeigos, ir liaudies lyrika, ir įspūdingi tradiciniai kostiumai. Kolektyvas yra aktyvus įvairių Vengrijos festivalio renginių dalyvis, pripažintas kaip vienas išskirtiniausių ir unikaliausių savo šalyje.

Kolektyvo vadovė – Csilla Horváth, meninis konsultantas – žinomas, įvairių prizų laureatas, choreografas Mihály Szabadi.