English

GRAIKIJA


Graikų šokio ir tradicinės kultūros centro ansamblis

Vadovas Kostas Sachinidis


Nuo 1990 m. visuomeniniais pagrindais veikiantis centras jungia graikų kultūros tradicijų žinovus, mėgėjus, kurie profesionaliai pristato turtingą ir įvairialypę Graikijos kultūrą savo šalyje ir užsienyje. Bulgarijoje, Jugoslavijoje, Italijoje, Vengrijoje, Kinijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose laimėta garbingų prizų, kurie rodo aukštą institucijos lygį ir prasmingą, pasiaukojantį jos narių darbą. Centras yra ir festivalio bei kitų tradicinės kultūros renginių iniciatorius, rengėjas. Paminėtinas vienas didžiausių Graikijos festivalių, kuris į Irinis kai Filias stadioną sukviečia dalyvius net iš 80 šokių klubų. Taip pat svarbus ir savitas yra didžiausiuose Pietų Graikijos Atikos (Attica) regiono teatruose vykstantis festivalis Sergiani in Tradition. Tradicinės kultūros tyrinėjimai, šokių aprašymai skelbiami centro leidžiamose publikacijose, kaip antai, žurnalas Chorostasi ir kt.

Graikų šokio ir tradicinės kultūros centro ansamblis pristato šokius iš Epyro (Epirus), Tesalijos (Thessaly) regionų, iš Ponto, Egėjo (Aegean) pusiasalio, taip pat iš Makedonijos (Macedonia) ir Mažosios Azijos. Šokiams pritars buzuki (graikų styginis gnaibomasis instrumentas, kurio metalo atspalvio garsas išgaunamas specialia plokštele – mediatoriumi), gitara, mušamieji instrumentai, klarnetas, lyra, smuikas.

 

 

Šokių grupė iš Larisos

Vadovas Oikonomou Foteini


Larisos šokių grupė – iš Vidurinės Graikijos dalies, kur Larisos provincijoje, 950 m virš jūros lygio ant kalnų grandinėje, yra įsikūręs Verdikusijos miestelis (3500 gyventojų). Verdikusiečiai žinomi savo šalyje ir už jos ribų kaip ištikimi savo šaknų, papročių, tradicinės kultūros saugotojai. Nuo 1976 m. čia veikia graikų tradicinės kultūros draugija, kuri aktyviai puoselėja savo krašto folklorą.