English

ESTIJA

Folkloro grupė KANNELKOND
 Vadovas Tuule Kann

Ansamblį „Kannelkond“ (liet. Estų kanelių muzikantų draugija) vadovė Tuule Kann įkūrė prieš 10 metų. Į kolektyvą susibūrė žmonės, kurie patys buvo pasigaminę kaneles (estiškas kankles) ir norėjo jomis griežti. Šio instrumento mylėtojai vadovavosi tokia nuostata, jog geriausias būdas išmokti griežti yra tiesiog griežti ir mėgautis muzika kartu. Ansamblio žmonės mėgsta ne tik muzikuoti, jie mielai kartu dainuoja, šoka, bendrauja ar tiesiog kalbasi.

„Kannelkond“ nariai taip pat kartu dainuos, gros ir šoks su „Väike Hellero“.

 

 

Folkloro grupė VAIKE HELLERO
 Vadovas Janika Oras

„Väike Hellero“ (liet. Mažas Hellero, hellero – garsažodinis šūksnis) nariai iš Talino kartu dainuoja jau beveik 20 metų. Folkloro grupė per šiuos metus yra sukaupusi įvairiausių dainų repertuarą – nemažai dainų iš įvairių Estijos regionų, taip pat ir archajiškos setų, votų (Rusijoje gyvenanti tautelė, gimininga estams ir suomiams) ir ižorų / ingrų (nykstanti fino-ugrų tautelė Suomijoje) tautelių muzikos. Prieš daug šimtmečių susiformavusių dainų pavyzdžių yra daugiausia iš Estijos tautosakos archyvo rinkinių, traškančių vaškinių volelių ir patefono įrašų garso takelių. Nūdienos žmogui jie skamba neįprastai, egzotiškai, tačiau grupėje dainuojančioms moterims – tai pati geriausia archajiško folkloro skambesio ir pojūčio mokykla: „Mes mokomės iš autentiškų įrašų ir stengiamės atlikti dainas kuo originaliau. Mes jas atgaiviname ir atnaujiname. Mūsų dainos vėl gyvos čia ir dabar.“

Folkloro grupė taip pat groja tradiciniais instrumentais: estiškomis kanklėmis kanelėmis, dūdmaišiu, ragu, atlieka tradicinius XX a. pradžios šokius.