English

VENGRIJA

Folkloro grupė SZELROZSA FOLKGROUP
 Vadovas Tamara Biro

Tradicinių šokių ansamblis„Szélrózsa Néptáncegyüttes“ (liet. Szelrozsa folkloro grupės) buvo įkurtas 1976 m. Feldešo (vengr. Földes) mieste. Tai itin gausus ir draugiškas kolektyvas – jame šoka apie 110 šokėjų mėgėjų nuo 8 iki 78 metų amžiaus. Ansamblio tikslas – savo krašto liaudies papročius ir folklorą pritaikyti scenai, o tada skleisti vengrų tradicinę kultūrą, populiarias tradicijas ir autentišką vengrų liaudies šokį. Kolektyvas atgaivina ir stato liaudies vaidinimus, kurie yra paremti liaudiškų apeigų (laidotuvių, vestuvių, derliaus nuėmimo) medžiaga.

Kolektyvo repertuare – Didžiosios Vengrijos lygumos ir kituose kaimyniniuose regionuose (Hortobagio apylinkėse, Haidū-Bikaro, Satmaro, Šomodžio, Mazosegi ir kt. apskrityse, vadinamose medėmis) paplitę šokiai. Šokėjai puošiasi rankų darbo tautiniais kostiumais, kuriuos gaminasi patys arba kartu su tėvais pagal autentiškų kostiumų pavyzdžius.

Šokių ansamblis nuolat dalyvauja folkloro festivaliuose Vengrijoje ir užsienyje, reprezentuoja savo šalį tarptautiniuose renginiuose. Lankėsi Prancūzijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Danijoje, Rumunijoje, Ukrainoje. Už aktyvią veiklą pastaraisiais dešimtmečiais šokių kolektyvas „Szélrózsa Néptáncegyüttes“ 2011 m. apdovanotas „Kölcsey Ferenc“ prizu.